Britská monarchie - jedno významné výročí za druhým

20.11.2017

Máte rádi Británii, a královskou rodinu? My ano, a hodně! Sledujeme co se v Británii děje, a že toho pro tento rok v monarchii není málo. 

Právě dnes slaví královna Alžběta II. PLATINOVOU SVATBU - svého chotě, prince Phillipa, který se narodil jako princ řecký a dánský, a který je zároveň jejím vzdáleným bratrancem, si vzala dne 20. listopadu 1947. A to už je skutečně velká řádka let.  

Letos 6. února to navíc bylo 65 let od chvíle, kdy Alžběta II. po smrti svého otce, krále Jiřího VI. usedla na trůn. V současné době je nejdéle vládnoucí britskou panovnicí vůbec. A bude velmi náročné tento její rekord překonat. Když k tomu ještě přidáme fakt, že královské povinnosti ve svých 91 letech plní s elánem sobě vlastním, je třeba smeknout a vzdát jí hold. 

Setkat se s královnou se nepoštěstí jen tak komukoli. Ani my vám to nemůžeme slíbit. Co ale rozhodně nabídnou můžeme, je návštěva Británie, kde na vás z každého koutu duch monarchie dýchne. Británie je totiž skvělá v tom, že i když jsme ve 21. století, ona si stále zachovává svůj staromilský půvab. Ať už se s námi vydáte přímo do LONDÝNA, nebo kamkoli jinam, věříme, že si to užijete. A nezapomeňte - pro malé skupiny máme stále aktuální nabídku ZÁJEZDŮ K DOPLNĚNÍ, na kterou se můžete podívat přímo zde na webu.